in

Објавени платите на Владиниот кадар на Република Македонија!

Плати на Претседателот и министрите во Владата

Официјалната Владина страна на Република Македонија, www.vlada.mk, ги објави платите на премиерот и министрите во Владата. Платите кои ќе ги видите во прилог се во нето формат.

Најголема плата има премиерот Зоран Заев која изнесува 87,813 денари. Веднаш зад него се наоѓа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, 85,113 денари. Првиот вицепремиер на Република Македонија, Артан Груби има нето плата од 70,102 денари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote