in ,

Што?Што? WTFWTF

ПЛАТИЛА 330 ЕВРА! Сакала убави веѓи, но била УНАКАЗАНА! Жената го сподели своето ужасно искуство! (ФОТО)

Една жена откри дека е целосно уништена по третманот за цртање веѓи.

Кристал Вајнсток (37) од Хјустон, Тексас, решила да се обиде со микроблејдинг и платила околу 330 евра за таа привилегија.

Меѓутоа, таа била шокирана кога открила дека козметичарот и ги зголемил веѓите толку многу што нејзиното девојче премногу се исплашило да и пријде.

Кристал, хигиеничар стоматолог, рече:

– Веќе некое време размислувам за микроблејдинг на веѓите. Како зафатена мајка, открив дека ми требаше толку време да си ги нацртам сопствените веѓи што мислев дека микроблејдинг е одлична идеја. Никогаш, за милион години, не можев да замислам дека ќе испадне како што испадна. Беше ужасно. Кога ме виде мојата тригодишна ќерка следниот ден, всушност се исплаши и откачи – рекла Кристал и додала:

– Сега треба да одам на сесии за отстранување за да се обидам да го скршам пигментот и можеби ќе треба да се подложам на ласерски третман. Може да потрае и една година за да изгледа подобро.

Еве како таа изгледаше по третманот:

 

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote