in

НАЈНОВА ВЕСТ! ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДИЕГО МАРАДОНА!

Почина еден од најпознатите фудбалери во светот, Диего Армандо Марадона, најважниот фудбалер на Аргентина. Несомнено еден од најдобрите во историјата. Се дозна дека 60-годишната легенда на фудбалот починала поради срцев удар.

Марадона, кој неодамна беше опериран поради формирање на тромб во мозокот, беше хоспитализиран и опериран на почетокот на ноември.

По веста за смртта на Диего Армандо Марадона, Фудбалската федерација на Аргентина сподели “Збогум Диего. Ќе останете засекогаш во секое срце што чука за фудбалот„ на својот официјален профил на Твитер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote