in

Гордон Ремзи го претстави својот појадок кој чини како „суво злато“!

Гордон Ремзи, славен готвач и ТВ ѕвезда, претстави „англиски појадок“ покрај менито во неговиот луксузен ресторан во Лондон.

Оваа објава, која датира од септември, изненади многумина, но оние што го пробаа специјалитетот не беа малку разочарани од големината на порцијата, но пред сè – цената. Имено, обичен англиски појадок во неговиот ресторан чини 19 фунти (околу 1304 денари).

Во последните три месеци, Ремзи претрпе критики на свој трошок, но сега конечно реши да зборува за остар појадок кој чини како „суво злато“. Тој за Insider изјави дека нема намера да менува ништо и дека тој појадок ќе го избере како свој последен оброк.

“Цврсто стојам на тоа. Нема да имам проблем да го јадам минатата вечер. Ова е вистински англиски појадок збогатен со печен грав”, рече готвачот.

Што се однесува до цената, озлогласениот готвач не ги избра своите зборови.

“Знаете што? Ако сте загрижени за цената, тогаш сте сиромашни и не можете да си го дозволите тоа!”, рече тој.

https://twitter.com/canadianTML/status/1305557388532109314?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1305557388532109314%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.021.rs%2Fstory%2FZabava%2FPoznati%2F261653%2FGordon-Remzi-predstavio-svoj-dorucak-koji-kosta-kao-suvo-zlato.html

Патем, само појадокот во ресторанот на Ремзи содржи две јајца, една колбас, печурки, домат на скара, сланина и гравче. Луѓето со неверување се прашуваа зошто некој ќе растовари толку многу пари за толку обичен појадок, но Рамзи останува со своето име и ги нарекува сите критичари идиоти.

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote