in

ОД ДЕНЕСКА! ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ПОЧНУВА ОД 23 ЧАСОТ!

Полицискиот час ќе започне во среда, два часа подоцна, до кога ќе се продолжи работното време во кафулињата и рестораните, одлучи владата.

Според најавата, полицискиот час ќе започне во 23 часот, наместо во 21 часот и ќе трае до 17 часот следниот ден, додека угостителските објекти ќе можат да работат до 22,30 часот, но само отворени делови, почитувајќи ги постојните мерки и протоколи.

Владата на премиерот Зоран Заев го прифати и предлогот на Комисијата за заразни болести сите македонски граѓани и странци кои пристигнуваат од Индија и Бразил да одат во задолжителна самоизолација (карантин) со цел да се спречи ширењето на нови видови на ковиди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote