in

ПОСВОИЛА ЧЕТИРИ ДЕЦА! Потоа забременила на четири нови дечиња!

Жена по име Максин Јанг, која живее во САД, посвоила четири деца. Јанг дознала дека е бремена со четворка, кратко време по посвојувањето на децата.

Според вестите на Indipendent , Максин Јанг го објаснила својот процес во написот што го напишала во весникот.

Изјавувајќи дека размислувале за посвојување пред да се венчаат, Максин Јанг рекла дека го започнале семејниот процес во 2017 година, една година откако се омажила со сопругот Џејк.

Максин, која беше бремена во овој период, изјави дека го родила нејзиниот син Хенри во 2018 година, а подоцна во 2019 година посвоила 4 деца, од кои тие биле згрижени.

Bu süreçte hamile olan Maxine, 2018’de oğlu Henry’i doğurduğunu ve daha sonra koruyucu ailesi oldukları 4 çocuğu 2019’da evlat edindiklerini belirtti.

Велејќи дека не смета дека може да забремени повторно освен вештачко оплодување, Максин Јанг беше шокирана кога тестот за бременост беше позитивен во јануари оваа година.

Максин Јанг, која претходно имала спонтани абортуси, рече дека кога го видела резултатот, била доста сомнителна и ги прашала своите лекари дали во ултразвук виделе нешто различно во првите 5 недели.

Докторот најпрвин рекол дека бремена е на тројка!

Doktor ilk önce üçüzleri olacağını söylemiş...

Потоа се дознало дека таа носела уште едно дете!
“Ние секогаш сме свесни дека треба да осигураме дека нашите посвоени деца се чувствуваат посебно и дека се сакани на еднакво ниво со биолошките. Ние секогаш им кажуваме на нашите деца дека семејството е составено од оние што ги сакате, а не од крв. Љубовта го создава семејството”.

Young o anları şu ifadelerle anlattı 👇

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote