in

Потребно е примање и трета доза од вакцината на Фајзер?!

Извршниот директор на американската фармацевтска компанија Фајзер, Алберт Бурла изјави дека најверојатно луѓето ќе мора да примат и трета доза од вакцината за Ковид-19 во рок од околу 12 месеци за да се задржи имунитетот.

Бурла вели дека постои веројатност за постојано ревакцинирање се додека не се добие битката против пандемијата. „Веројатно сценарио е дека ќе биде потребна трета доза од вакцината, некаде помеѓу 6 и 12 месеци по примањето на втората. После тоа можно е да постои потреба за постојано ревакцинирање“ изјави Алберт.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote