in

Предметот што го однеле дома мислеле дека е фосил но всушност тоа било БОМБА! [ФОТО]

Мајката и ќерката се шетале во Кент, Англија и пронашле предмет и го донеле во нивниот дом. Мислејќи дека предметот е фосил, мајката и ќерката сфатиле дека она што го нашле е рачна граната од Втората светска војна но, откако експлодирала!

Fosil zannedip eve götürdükleri nesne bomba çıktı! Sıcak iğneyle deldikleri an patladı

38-годишната Џоди Крус и нејзината 8-годишна ќерка пронашле предмет додека оделе на брегот. Џоди го однела дома фосилот (предметот) за кој мислела дека му припаѓа на животно од античко време.

Fosil zannedip eve götürdükleri nesne bomba çıktı! Sıcak iğneyle deldikleri an patladı

Мајката и ќерката се обиделе да разберат што е предметот во кујната во нивниот дом. Кога Џоди не успеала, таа побарала помош фотографирајќи го предметот и објавувајќи го на интернет.

Fosil zannedip eve götürdükleri nesne bomba çıktı! Sıcak iğneyle deldikleri an patladı

Една жена-корисник и рекла на Џоди дека пронајдениот предмет изгледал како измет од кит и може да користи врела игла за да открие што всушност е.

Fosil zannedip eve götürdükleri nesne bomba çıktı! Sıcak iğneyle deldikleri an patladı

Во моментот кога Џоди ја ставила иглата во предметот, бомбата од Втората светска војна се активирала и експлодирала!

Fosil zannedip eve götürdükleri nesne bomba çıktı! Sıcak iğneyle deldikleri an patladı

Џоди рекла дека нејзината ќерка избегала врескајќи од кујната а таа некако успеала да ја стави бомбата во лавабото, и избегала од куќата!

Fosil zannedip eve götürdükleri nesne bomba çıktı! Sıcak iğneyle deldikleri an patladı

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote