in ,

Што?Што?

Принцот Хари го прослави својот 39-ти роденден

Принцот Хари, војводата од Сасекс, го прослави роденденот со сопругата Меган Маркл во опуштена атмосфера, во паб во Дизелдорф, Германија.

Принцот Хари, војводата од Сасекс, еден ден порано почна да го слави својот роденден, кој беше 15 септември. Со сопругата Меган Маркл и пријателите, Хари уживаше во познат паб во Дизелдорф, Германија.

Во моментов е домаќин на спортските игри Invictus, проект посветен на воените ветерани што принцот го започна пред девет години.

Принцот Хари беше облечен лежерно. Носеше фармерки и сива кошула, а имаше и темни патики. Меган носеше тесни светли фармерки и црвено-бела кошула со пруги. На нејзините нозе имаше мокасини во беж боја.

Судејќи според објавите на социјалните мрежи, сите уживаа во пивото и традиционалните германски колбаси и крвави колбаси, винерски шницли и црвена зелка и пире од компири.

Познатиот пар целосно се опушти во ресторан-пабот „Im Goldener Kessel“. Толку биле задоволни од храната и атмосферата што се сликале со вработените.

– Беше прекрасен и весел. Меган е убава.Беа многу опуштени, пиејќи го нашето занаетско пиво – изјавила за Daily Mail сопственичката на ресторанот Теа Унгерман.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote