in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност, попладне претежно во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. UV=6

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер

Утре особено во северозападните делови од земјата и во среда во попладневните часови ќе има појава на краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и краткотрајно засилен ветер понекаде со поинтензивни процеси. Утринската температура во поголемиот дел од населените места нема многу да се менува.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote