in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Природен лек за болки во колената и регенерација на коските и зглобовите!

Болката во колената е тешко да се поднесе, а често ниту лековите против болки не го решаваат проблемот.

За среќа, постои природен рецепт кој делува веднаш

Потребните состојки се:

40 гр семки од тиква
200 гр мед
3 лажици суво грозје
8 лажици ленено семе

Подготовката се изведува на следниов начин:

Измешајте ги состојките во блендер и консумирајте по лажица два пати на ден.

Друго решение е комбинација од мед и цимет. Со смесата можете да масирате, но и да консумирате по лажица или две дневно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote