in

ПРОЛЕТНА САЛАТА: Брза и лесна, совршена за празнични прилики!

Можете да ја спремате во обични денови, но и за прослави

Состојки:

 • 100 гр шунка
 • 1 свежа краставица
 • 150 гр грубо мелени бадеми
 • 500 гр павлака
 • 500 гр сирење фета
 • 100 гр рендан кашкавал
 • 200 гр пушено бело месо
 • малку зачин
 • малку сол
 • малку бибер
 • 200 гр мајонез

Подготовка:

Исецкајте ги состојките и искомбинирајте сè заедно. Зачинете по вкус. Украсете по желба.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote