in

ИНТЕРЕСНО ИЛИ БИЗАРНО? Првата порака на Twitter беше продадена за 2,9 милиони долари!

Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси, денес го продаде својот прв твит, односно неговата прва порака на таа социјална мрежа, за 2,9 милиони долари.

Отворив сметка на Твитер“, гласеше првата порака на Твитер напишана пред 15 години.

Пораката ја купи претприемачот Сина Естави од Малезија.

На почетокот на март, Дорси понуди да ја продаде првата порака на Твитер преку страницата „Valuables.

Купувањето порака значи стекнување „дигитален сертификат за твит, уникатно по тоа што авторот го потпишал и потврдил“, се наведува на страницата за купување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote