in

НервозенНервозен Што?Што?

11 детали кои ги иритираат келнерите во кафулињата!

Иако овие денови можеме само да сонуваме да одиме во кафулиња како што беа порано нашето секојдневие, темата на Reddit во која келнерите откриваат што ги прави крајно нервозни е хит кај корисниците на таа социјална мрежа.

Келнерите открија кои пијалоци мразат да ги подготвуваат, што ги нервира при нарачката и многу повеќе. Ако се најдете во овие примери, можете да бидете сигурни дека келнерите еднаш во животот веројатно ве мразеле.

1. „Ефект Мохито. Ако еден клиент се сети да нарача мохито, бидете сигурни дека и другите ќе го следат нејзиниот пример и ќе го поминат остатокот од вечерта со нане и правејќи коктели“.

2. „Луѓето кои не знаат што сакаат, па во средина на толпата почнуваат со:„ О, не знам “Дејвид, што ќе правиш? Ух, не сум сигурен Само … само одлучи! ”

3. „Не ми е гајле што порачуваат, но ако ме повикаат крцкајќи со прстите, тоа ме исфрла од разум“.

4. „Мразам кога некој нарачува водка од Ред Бул. Не е комплицирано да се прави тој пијалок, но секој што ќе го нарача целосно ќе се расипе за многу кратко време и знам дека ќе морам да се занимавам со пијан човек цела ноќ “.

5. „Секогаш ме тера да се смеам кога некој порачува мартини, а дури и не знае за што станува збор, а потоа прават чудни изрази на лицето кога ќе почувствуваат џинот“.

6. „Кога ќе нарачаат алкохолен пијалок и ќе речат:„ Може ли да имам повеќе вотка и помалку мраз? “

7. „Мене ми е роденден, со што ќе ме почестиш/препорачаш?“

8. „Кога луѓето го кажуваат најочигледното нешто кога порачале. ‘Ќе пијам пиво, но какво? ”

9. „Кога ќе се обидат да запалат цигара иако пушењето не е дозволено“.

10. „Кога ќе ме прашаат која е мојата вистинска работа или дали одам на училиште, и дали келнерството го правам заедно со студиите“.

11. „Кога не сакаат да заминат, а крајот е смената. Само одете дома за да можам и јас да одам“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote