in

Рамос доби ултиматум од раководството на Реал Мадрид!

Капитенот на Кралскиот клуб е во центарот на медиумското внимание во изминатите неколку дена, откако се појавија шпекулации дека Шпанецот сака да го напушти клубот.

На Рамос му истекува договорот на крајот на оваа година, а не успеал да се договори за продолжување на истиот. Фановите веруваат дека ова е крајот на кариерата на Рамос во Реал Мадрид.

По одбиените неколку понуди за продолжување на договорот, Рамос добил ултиматум од Перез дека мора да се одлучи до Март за тоа дали ќе остане или пак ќе го напушти клубот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote