in

Реал спасуваше „жива глава“ против Сосиедат!

Актуелниот шампион во Ла Лигата, Реал Мадрид одигра натпревар против Реал Сосиедат. „Кралевите“ успеаа да го спасат бодот во завршната фаза на натпреарот откако губеа со 1-0. Со ова реми Реал е се подалеку да ја одбрани титулата во шпанското првенство.

Винисиус го спаси Реал во 89 минута од срам, по одличната асистенција на Лукас Васкез. Со ова реми Реал Мадрид сега е позади Барселона на третата позиција и имаат ист број на бодови – 53, додека Атлетико Мадрид е на 58 бода, но со натпревар помалку.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote