in

Редакцијата го отпушти својот СЛАВЕН новинар – МАСТУРБИРАЛ за време на видео состанок! (ФОТО)

„Глупава грешка“.

Ѕвездата на Newyorker, новинарот Џефри Тубин, вчера беше отпуштен од тој весник по несоодветно однесување минатиот месец за време на видео средба со колегите.

Newyorker во изјавата наведува дека Тубин добил отказ по истрагата за тој видео состанок.

Тубин (60) на Twitter напиша дека „секогаш би го сакал списанието, ќе му недостасуваат своите колеги и ќе се радува на можноста да ги прочита нивните текстови“.

Тубин, кој исто така беше коментатор на Си-Ен-Ен, се приклучи на Newyorker во 1993 година.

Бев отпуштен денес од @NewYorker по 27 години како писател на персоналот. Јас секогаш ќе го сакам списанието, ќе ми недостасуваат колегите и со нетрпение очекувам да ја прочитам нивната работа.

Џефри Тобин (@JeffreyToobin) 11 ноември, 2020 година

Во октомври, медиумите објавија дека Тубин мастурбирал за време на состанокот одржан со помош на апликацијата Зум.

Тој рече дека сметал дека неговиот фотоапарат е исклучен и го опиша случајот како „срамна, глупава грешка“.

Си-Ен-Ен објави дека Тубин, автор на девет книги, нема да се појави на екранот затоа што се занимава со лични проблеми.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote