in

НЕВЕРОЈАТНО: Многу редок црн тигар беше забележан во Индија (ФОТО)

Неверојатен црн редок тигар беше фотографиран во источна Одиша, Индија. Овие импресивни фотографии биле насликани од фотограф аматер. Во сликите може да се види како тигарот, за кој се верува дека се останати само уште седум или осум во светот, како гордо оди во дивината. Црните тигари се верува дека настанале поради генетска мутација, а сега се пред истревување!

Овој вид на тигар можеме да го најдеме само на едно место во светот: шумите на Одиша. Бидејќи има останато само многу малку од нив, тие скоро никогаш не се забележуваат од луѓето. Тие се пред истребување бидејќи се нелегално ловени поради нивната уникатна шара, коските, крзното и друго. Подоле погледнете ги восхитувачките фотографии од црниот тигар:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote