in

Robbie Willams се врати од смрт поради диета со риби!

Светски познатиот британски пејач Robbie Willams изјави дека страдал од труење со жива поради диетата со риби. „Мојата сопруга Ајдан ми го спаси животот по втор пат“, рече Вилијамс.

Robbie Willams Balık Diyeti Nedeniyle Ölümden Döndü

Светски познатиот британски пејач Robbie Willams објави дека се врати од мртвите поради диетата со риби. „Јадев риба двапати на ден и имаш најголемо труење со жива што некогаш го видел лекарот“, рече 46-годишната пејачка.

Сопругата ми го спаси животот!

"Ayda hayatımı kurtardı"

„Се тестирав за жива затоа што сопругата е невротична и секогаш прави секакви тестови. Како и да е, фала му на Бога! „Можев да умрам од труење со жива и арсен“, рече тој. Наведувајќи дека веднаш се префрлил на исхрана од растителна основа.

Како се случува труење со жива?

Живата е елемент што природно се јавува кај риби, школки и животни кои јадат риби. Повисоки нивоа има во рибите на врвот на синџирот на исхрана, вклучително и марлин, ајкула и сабјарка. Количината на жива во нивното тело се зголемува кога луѓето премногу консумираат школки и наведената риба. Премногу изложеност на жива може да ги оштети мозокот, срцето, бубрезите, белите дробови и имунолошкиот систем. Ако металот е во крвотокот на неродени бебиња или мали деца, тоа му штети на нервниот систем на човекот, што им го отежнува размислувањето и учењето. Лош периферен вид, недостаток на координација на стапалата на рацете и мускулна слабост се јавуваат како резултат на труење со жива.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote