in

Да не поверувате: Роналдињо започна рап кариера!

Легендарниот фудбалер на Бразил и Барселона, Роналдињо целосно ја замени својата кариера и стана рапер. Поранешниот фудбалер стана дел од новата бразилска група, која неодамна ја сними својата прва песна под наслов “Role Aleatorio”

Отсекогаш сакав да се бавам со музика, а рапот е мојот омилен жанр. Мислам дека нашата група ја очекуваат големи нешта, изјави Роналдињо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote