in

ЛЕГЕНДАРНО! Кристијано Роналдо го изедначи рекордот! [ВИДЕО]

Кристијано Роналдо го постигна петтиот гол на Евро 2020, па дури и третиот од пенал, израмнувајќи на 2:2 против Франција.

Португалецот на тој начин го изедначи рекордот по бројот на голови за репрезентацијата, ова беше негов 109-ти по ред, колку што има Иранецот Али Даи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote