in

Јувентус преку хет-трикот на Роналдо стигна до нова победа!

Кристијано Роналдо успеа да постигне хет-трик во само 31 минута за Јувентус и успеа да и донесе победа на Старата Дама во натпреварот против Каљари. Натпреварот заврши со 3-1.

Роналдо, 36, ја започна својата голеада со удар со глава, па потоа постигна пенал со десната нога и го гомплетираше перфектниот хет-трик со удар со левата нога. Џовани Симеоне го постигна почесниот погодок за Каљари. Јувентус со оваа победа остана на третата позиција, но сега е на три бода од четврто-пласираната Аталанта.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote