in

РОСОНЕРИТЕ не знаат за пораз, остануваат на врвот во Италија!

Милан дојде и до 11 победа во најсилното италијанско првенство и останува и натаму единствениот клуб без пораз.

„Росонерите“ денеска беа подобри од составот на Беневенто со резултат 0:2 на гостински терен и со трите бода повторно водат на табелата со 37 бодови, еден повеќе од второпласираниот Интер.

Во 15 минута од средбата на стадионот „Чиро Вигорито“ тимот на Пиоли беше во предност благодарение на голот на Кесје реализиран од пенал.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote