in

Мурињо доби нов голман! Руи Патрисио се сели во Рома!

Вулверхептон се очекува да го продаде нивниот голман Руи Патрисио во Рома и како негова замена го гледаат Жозе Са од Олимпијакос.

Се верува дека португалскиот голман веќе ги договорил личните услови со клубот од главниот град на Италија, а Волвс ќе добијат компензација од 10 милиони фунти за трансферот.

Жозе Са е исто така голман од Португалија кој настапува во Олимпијакос. Тој ќе пристигне во Англија следните неколку денови и ќе го замени Патрисио измеѓу стативите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote