in

Русинки уапсени во Дубаи затоа што се сликале голи! [ВИДЕО]

Група Русинки беа уапсени во Дубаи и обвинети за нарушување на јавниот ред и мир, бидејќи биле фотографирани голи „на отворено“.

Видеото што се појави на социјалните мрежи во саботата, прикажува група голи жени кои се фотографираат на балконот.

„Меѓу приведените има осум Русинки“, изјави рускиот конзулат, додавајќи дека обвинувањата против нив се „сериозни“.

За нарушување на јавниот ред и мир, дело на разврат може да резултира со парична казна до шест месеци затвор и парична казна од 5.000 дирхами (1.115 евра).

Многу закони на ОАЕ се засноваат на шеријатски закон, а луѓето биле затворени заради јавно покажување наклонетост или хомосексуални односи.

Полицијата во Дубаи предупреди дека на секој што ќе објави порнографски материјал или каков било материјал што „може да му наштети на јавниот морал“ му се заканува затвор и парична казна.

Секое лице кое живее или ги посетува ОАЕ е предмет на законите на оваа земја, а туристите мора да ги почитуваат нив без исклучок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote