in

ТУКА СЕ KРИЈАТ ВОНЗЕМЈАНИ? Русите забележале ЧУДНИ ОБЈЕКТИ како се движат со брзина на светлината, а потоа исчезнале.

Неидентификувани подводни објекти (НПО) не се толку познати како НЛО, иако се исто така чести, според руската морнарица.

Заедничко за овие случаи се необјасниво технолошки напредни установи, далеку супериорни од она што луѓето некогаш го направиле.

Неодамна откриените документи содржат извештаи од времето на Советскиот Сојуз, во кои се опишани многу случаи на потенцијални средби со невладини организации.

Поранешниот поморски офицер и руски истражувач за НЛО Владимир Азаза верува дека овие документи се од исклучителна вредност.

Еден од најинтересните случаи што тој ги истражувал имал врска со нуклеарна подморница која заминала на мисија во Јужниот Пацифик. За време на рутинската операција, подморницата откри шест непознати предмети кои патувале во формацијата со брзина поголема од 425 км / ч. За споредба, најбрзата подморница е советскиот К-222, кој достигнува брзина од околу 80 км / ч.

Сонарот на подморницата ги идентификуваше предметите што се движеа директно кон нив, па затоа капетанот даде наредба да плови до површината.

НПО ги следеа на површина и потоа исчезнаа. Слични настани беа забележани во регионот на Бермудскиот триаголник, се присетува командантот на пензионираната подморница, Јуриј Бекетов. Командните инструменти често беа откажувани.

  • Во неколку наврати, инструментите откриле предмети кои се движат со неверојатна брзина. дури и до 425 км на час. Толку голема брзина е проблематична дури и на површината, а водоотпорноста е многу поголема. Се чинеше како овие објекти да им пркосат на законите на физиката. Има само едно објаснување: оние што ги направија тие капацитети имаат далеку понапредна технологија од нашата – рече Бекетов.

НЛО и НПО се чини дека се појавуваат каде и да се случуваат некои воени операции, што значи дека се заинтересирани да го контролираат воениот арсенал на човештвото.

Друго место каде се појавуваат НПО е Бајкалското Езеро во Русија. Најдлабокото слатководно езеро во светот отсекогаш имало мистериозна природа, а риболовците често зборуваат за светлата што доаѓаат од длабока вода. Многу народни приказни раскажуваат како пливачите влечат суштества во езерото од длабочините.

Друг руски документ опишал состанок помеѓу група воени нуркачи и хуманоиди во сребрени костуми. Нуркачите тренираа во Бајкалското езеро на длабочина од околу 50 метри кога наидоа на група непознати суштества. Нуркачите ги следеа, по што тројца беа убиени, а другите четворица беа тешко повредени.

Владимир Азаза смета дека ова прашање треба детално да се испита.

  • Размислувам за подводни бази. Ништо не треба да се игнорира така. Најлесно е да бидете скептични: да не верувате во ништо и да не правите ништо. Луѓето ретко одат во големи длабочини. Затоа е важно да се анализира што може да се најде таму – вели Азаза.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote