in

Руски возач сними торнадо од ОГРОМНИ комарци (ВИДЕО)

Тоа е сценарио од ноќна мора, но еден возач успеа да извози директно низ толку голем рој комарци. Да, тоа е пекол. Сепак, тоа стана реалност за еден човек во Русија, кој ја сними ретката појава пред камерите.

Инсектите се таму во потрага по партнер, но тоа го прават во толку огромен број што создаваат огромен црн облак, многу сличен на „торнадо“. Бизарниот феномен е снимен во близина на селото Уст-Камчатск во источниот руски регион Камчатка. Лицето кое ја сними извонредната снимка рече дека возеле низ ројот долго – неколку стотици метри.

Видете го ова чудно видео:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote