in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ИРИНА ШАЈК СЕ КОЛНЕ ВО ОВОЈ РУСКИ РЕЦЕПТ ЗА УБАВИНА: Лесно ќе го пробате дома и ќе бидете воодушевени од резултатите

Тајната на нејзината беспрекорна убавина лежи во рускиот рецепт за нега на кожата.

 

Познатата 35-годишна манекенка ја сподели својата утринска рутина за убавина на Инстаграм профилот на британски Вог и откри неколку тајни за својот беспрекорен изглед, а првиот чекор е – мраз.

Криотерапијата за лице, третман со мраз, не е толку новост, а неговите придобивки се многубројни: го намалува отокот, ја поттикнува циркулацијата, ја затегнува кожата и и дава сјај како штотуку да сте биле на чист воздух.

Ирина го подготви својот мраз претходната вечер, од вода со краставици и камилица, а додека со мраз поминуваше по лицето, на хумористичен начин ни предложи: „Така се будиме во Русија!

Црвенилото предизвикано од настинката наскоро ќе исчезне, а потоа Ирина нанесе хидратантна крема на лицето, вратот и деколтето. Потоа накратко го масира лицето со масажер и стимулира дренажа, па кремата ја нанесува на пределот околу очите. Попрскајте го лицето со мала количина термална вода, па повторно нанесете хидратантна крема.

Додека го подготвува аутфитот и нанесува малку коректор на очните капаци (т.е. местото каде обичните смртници имаат очни капаци), таа носи маска за усни која подоцна ја отстранува со прстите.

I voilá – таа е подготвена за тој ден и изгледа совршено! Мора да го пробаме ова „руско будење“!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote