in

Легендата на Манчестер Јунајтед обвинета за насилство!

Менаџерот на Велс Рајан Гигс ги негираше обвиненијата кој беа поднесени против него. Гигс беше уапсен поради обвинение дека ја малтретиран неговата девојка, објавија неколку познати медиуми од Островот. Неговите претставувачи ги негираа сите обвиненија за насилство и објавија дека тој соработува со полицијата за расчистување на случајот.

Фудбалската Федерација на Велс ја откажа прес конференцијата која беше закажана за денеска кадешто Гигс требаше да ја објави својата екипа за репрезентативните натпревари што следат. Тие соопштија дека се свесни за инцидентот во кој е вклучен нивниот репрезентативен менаџер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote