in

Џејми Варди со уште една импресивна партија за Лестер

Џејми Варди одигра импресивен натпревар за Лестер и му помогна на неговиот тим да стигне до втората позиција во Премиер Лигата, но дали Лестер ја има потребната моќ да ја предизвика овогодинешната титула? Варди учествуваше во трите од четири погодоци во победата на екипата на Брендан Роџерс со 4-1.

На 33 годишна возраст, најдобриот напаѓач на Лестер не покажува знаци на застанување. Варди беше вклучен во 13 голови во минатите 12 натправари за Лестер во Премиер Лигата и е еден од најобрите стрелци оваа сезона во Англиското натпреварување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote