in

Само 2 состојки, а рерната никогаш не била почиста: Сите тврдоглави масти исчезнуваат!

Прочитајте го советот на жената како брзо да ја исчистите рерната со состојките што сите ги имате во кујна

Секоја домаќинка знае колку е тешко да се исчистат тврдоглавите дамки во рерната од зацврстена маст.

Бидејќи понекогаш стругањето трае со денови, една жена реши да сподели трик што и ја олесни работата. И тоа само со употреба на две состојки – сода бикарбона и оцет, пренесува mirror.co.uk.

Истурете сода бикарбона во рерната, а потоа додадете и оцет.
Оставете го да отстои малку, а потоа со сунѓер добро избришете ги сите површини.
Извадете ги сите полици од рерната и исчистете ги во бањата во истата мешавина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote