in

ШАНКЕРОТ, КЕЛНЕРКАТА И СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА! [ВИЦ]

Шанкер ја прашува келнерката:
–„Зошто касниш?“
Таа му рекла:
–„Ужасно беше. Си доаѓам јас на работа кога на сред улица гледам ужасна сообраќајна несреќа. Човек лежи на тротоарот исфрлен од колата, ногата му е скршена, главата дупната, крв насекаде. Фала богу што бев на курс за прва помош!„
Шанкерот ја прашал:
– И што направи?
Таа му рекла:
–”Ја наведнав главата за да не се онесвестам!”

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote