in

СлаткоСлатко

СЕ ПИЕ 7 ДЕНА И ОТСТРАНУВА 80% ОД САЛОТО НА СТОМАКОТ

Овој пијалок лесно се прави, а има исклучителна моќ да ги отстранува наслагите од пределот на стомакот. Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во точно одредени количини, домашниот напиток на база на чиа семе се покажа како најдобар во елиминирањето на мастите. Луѓето кои го пробале истакнуваат дека е можно да се отстранат 80 проценти од маснотиите од желудникот за седум дена, а единствениот услов е да го пиете редовно секој ден, на празен стомак.

Состојки:

 

лажичка чиа семе лажичка мед сок од еден лимон една и пол чаши вода

Подготовка:

Истурете ги семките чиа во водата и оставете ги да отстојат еден час во садот, за да се натопат во течноста и да набабруваат. Потоа додадете го сокот од лимон и медот и убаво измешајте ги споменатите состојки. Доколку ви е премногу густа и сакате помазна текстура, пијалокот можете да го направите во блендер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote