in

Се вратија во мода хит фармерките од 90-тите! [ФОТО]

Фармерките се парче облека што многу често, можеби најчесто, ги дели љубителите на модата. Имено, многумина точно знаат кој пресек, должина и боја им одговара, па затоа им е тешко да одлучат за промена. Другите сакаат да пробаат сè ново што се појавува на пазарот.

Се разбира, појавата на нов тренд не значи дека неговата популарност ќе трае долго. Па, доаѓаат модели кои живеат една сезона, а потоа исчезнуваат од полиците. Потоа се заменуваат со модели како скини фармерки на кои никогаш не им е здодевно.

Кога станува збор за актуелните трендови, фармерките со чизми се враќаат во 2021 година. Името подигнување се однесува на обликот на ногавиците. Со овој модел, ногавиците почнуваат суптилно да се шират од колената за полесно да се носат на чизмите. Исто така, тие убаво паѓаат преку патики, рамни чевли или чевли со високи потпетици, а тесни се на колковите.

Овој модел на фармерки беше популарен кон крајот на деведесеттите години на минатиот век, па така во 2021 година. Можеби е интересен за носталгичните луѓе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote