in ,

Што?Што?

Брилијантна идеа – ОВАА ЖЕНА СЕКОЈ ДЕН СТАВА ПО ЕДНО ЧЕШНЕ ЛУК ВО WC ШОЛЈАТА И ТВРДИ ДЕКА СИТЕ ТРЕБА ДА ГО ПРАВАТ ИСТОТО: Причината е неверојатна!

Трик што секоја домаќинка треба да го знае

 

Ако сакате да се ослободите од непријатниот мирис од тоалетот, сè што ви треба е едно чешне лук. Звучи неверојатно, но оние што го пробаа тврдат дека овој трик успева.

Ако случајно не можете да се ослободите од непријатниот мирис дури и со помош на најсилните хемикалии, пробајте го овој трик.

 

Жена еднаш неделно става чешне лук во тоалетот и го остава преку ноќ. Во утринските часови, нема повеќе непријатни мириси.

Еве како лукот работи на непријатен мирис:

Лукот содржи алицин, што му дава силен, специфичен мирис. Но, покрај мирисите, алицинот е многу ефикасен во борбата против бактериите и габите, кои всушност се извор на непријатни мириси, не само во нашето тело, туку и на неочекувани места каде што напредуваат.

Наутро само треба да пуштете вода. Ако го повторувате овој процес еднаш неделно, во шолјата ќе има многу помалку бактерии, а лукот, наводно, е успешен против жолти наслаги.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote