in

Влавот и семејството! [ВИЦ]

Влавот бил многу болен, ситуацијата била толку сериозна што паднал в’постела!
Целото семејство било тажно, сопругата жалела за сопругот, децата за таткото!
Влавот рекол:
-„Жено мила тука ли си?„
Таа му рекла:
-„Да мили тука сум!“
Потоа влавот рекол:
-“Ќерко тука ли си?„
Ќерката рекла:
-„Тука сум татко!“
Влавот го побарал и синот:
-„Сине тука ли си?“
Синот одговорил:
-„Тука сум тато!“
Влавот нервозно рекол:
-„Тогаш кој е во дуќанот??„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote