in

Шоуто на Dave Chappelle се враќа на Netflix!

Популарниот стенд-ап комичар Dave Chappelle ги изненади своите фанови со клип во кој соопшти дека неговото шоу се враќа на платформата Netflix! При крајот на 10 минутното видео кое беше насловено Redemption Song, Dave ја објави веста и му се заблагодари на еден од директорите на Netflix, Ted Sarandos за остварувањето на неговата желба.

Шоуто на Chappelle беше отстрането од Netflix во ноември минатата година бидејќи прекинувањето на соработката помеѓу комичарот и стриминг платформата поради вмешување на трети лица во проектот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote