in

Што?Што? СлаткоСлатко

Сируп кој ефикасно ги отстранува масните наслаги од стомакот

Главната состојка на оваа мешавина за слабеење е рен, кој е богат со железо, витамини Ц, Б1, Б2 и Б6, калиум, магнезиум и фосфор, а сите овие состојки го забрзуваат метаболизмот, го намалуваат заморот и поттикнуваат развој на добри бактерии кај цревата.

За сирупот ви требаат следниве состојки:

  • 125 грама свеж рен
  • 4 лимони
  • 3 лажички мед
  • 2 лажички цимет
  • 2 см корен од ѓумбир

Подготовка:

Измешајте караница и ѓумбир во блендер, а потоа додадете исцеден сок од четири лимони, и добро измешајте. Додадете мед и цимет, и продолжете да мешате додека сите состојки не се соединат добро.

Ставете го сирупот во стаклена тегла во фрижидер и земете една лажичка од магична смеса двапати на ден.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote