in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево и потопло со мала локална облачност во планинските региони и со слаб до умерен ветер од северен правец.

До петок ќе преовладува претежно сончево време и наутро постудено, а преку денот со се повисоки температури. Во сабота облачноста ќе се зголеми и потоа ќе има услови за слаб локален дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во недела и понеделник кога ќе дува засилен северен ветер и ќе има позначително спуштање на температурите.

Денес, Среда 13.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 74%
06-12 +5° 62%
12-18 +18° 33%
18-24 +13° 41%
Утре, Четврток 14.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 42%
06-12 +2° 68%
12-18 +16° 33%
18-24 +18° 33%
Петок 15.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 52%
06-12 +3° 64%
12-18 +18° 38%
18-24 +21° 37%
Сабота 16.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 59%
06-12 +8° 66%
12-18 +20° 32%
18-24 +16° 58%
Недела 17.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 63%
06-12 +9° 77%
12-18 +10° 70%
18-24 +8° 87%
Понеделник 18.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 84%
06-12 +5° 83%
12-18 +10° 69%
18-24 +9° 62%
Вторник 19.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 85%
06-12 +4° 69%
12-18 +14° 28%
18-24 +8° 43%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote