in ,

УбавоУбаво

Следете го во живо „летот“ на санките на Дедо Мраз

Популарната страница Flightradar, каде што можете да ги следите летовите на авионите, лансираше страница на која можете да го следите движењето на санките на Дедо Мраз.

За да го следите Дедо Мраз, можете да го сторите тоа преку оваа врска или со пребарување на клучните зборови „SANTA“, „HOHOHO“ или „R3DNO53“. Положбата на Дедо Мраз се следи со помош на копнена и сателитска опрема.

Можете дури и да го следите Дедо Мраз во 3D со кликнување на копчето 3D во долниот лев агол на информациите за летот на веб или апликација.

Дедо Мраз најпрво треба да слета на Северниот пол, за да пристигне навреме за своите први подароци.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote