in

Дали вашите мислења за десерти се супер модерни или многу непопуларни?

Среќно избирајќи од овие долу наведени десерти!

 • Прашање од

  Сладолед или броуни?

  • Сладолед
  • Броуни
 • Прашање од

  Колачиња или крофни (донути)?

  • Колачиња
  • Крофни
 • Прашање од

  Торта или мали колачи?

  • Торта
  • Колачи
 • Прашање од

  Чизкејк или торта од јаболка?

  • Чизкејк
  • Торта од јаболка
 • Прашање од

  Лава торта или еклери?

  • Лава торта
  • Еклери
 • Прашање од

  Тирамису или сендвич од сладолед?

  • Тирамису
  • Сендвич од сладолед

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote