in

УбавоУбаво

Супер Лигата е актуелна! Квиз за европскиот фудбал! [КВИЗ]

Доколку одговориш точно на сите прашања, ти си вистински фан на фудбалот!

 • Прашање од

  Која екипа ја освои Лигата на шампионите во 1999?

  • Ајакс
  • Манчестер Јунајтед
  • Барселона
  • Бајерн Минхен
 • Прашање од

  Некогашниот играч на Рома и Фиорентина потекнува од која држава? Погоди го играчот од сликата!

  • Парагвај
  • Бразил
  • Аргентина
  • Чиле
 • Прашање од

  Во кој град се наоѓа стадионот на Ајакс?

  • Ротердам
  • Брисел
  • Цирих
  • Амстердам
 • Прашање од

  Која држава ја победи Чешка во финалето на Европското Првенство во 1996?

  • Италија
  • Португалија
  • Франција
  • Германија
 • Прашање од

  Колку екипи има во една група во ЛШ?

  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
 • Прашање од

  Од кој град потекнуваат вечните ривали Ренџерс и Селтик?

  • Абердин
  • Гласгов
  • Лондон
  • Единбург

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote