in

СлаткоСлатко

Дали ќе знаете овие спортисти од која бранжа на спортот се? [КВИЗ]

Љубител на спорт дали ќе знаете од која бранжа на спортот се овие спортисти!

 • Прашање од

  Andy Murray

  • Кајак
  • Тенис
  • Скијање на мраз
 • Прашање од

  Jackie Robinson

  • Безбол
  • Кошарка
  • Амерички фудбал
 • Прашање од

  Valentino Rossi

  • Скок во должина
  • Рели
  • Трки со мотори
 • Прашање од

  Conor McGregor

  • Бокс
  • Мешани боречки вештини
  • Џудо
 • Прашање од

  Ben Hogan

  • Ракомет
  • Кајак
  • Голф
 • Прашање од

  Andre Agassi

  • Тенис
  • Халтер
  • Формула
 • Прашање од

  Mario Lemieux

  • Хокеј на мраз
  • Ракомет
  • Скок во висина
 • Прашање од

  Sugar Ray Robinson

  • Бокс
  • Кик бокс
  • Маи таи
 • Прашање од

  Willie Mays

  • Формула
  • Ватерполо
  • Безбол
 • Прашање од

  Lance Armstrong

  • Рагби
  • Пикадо
  • Велосипедиство

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote