in

Disney квиз за лошите карактери! [КВИЗ]

Disney квиз за лоши карактери!

 • Прашање од

  1. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Frozen
  • Mulan
  • Brave
 • Прашање од

  2. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Mulan
  • The Rescuers
  • Sinderella
 • Прашање од

  3. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Sleeping Beauty
  • Snow White
  • Alice
 • Прашање од

  4. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Beauty and The Beast
  • Aladdin
  • Tarzan
 • Прашање од

  5. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Tangled
  • Frozen 2
  • Brave
 • Прашање од

  6. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Hercules
  • Mulan
  • Treasure Planet
 • Прашање од

  7. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Dumbo
  • The Princess and the Frog
  • Lilo & Stitch
 • Прашање од

  8. Од кој анимиран филм е карактерот!

  • Beauty and The Beast
  • Pocahontas
  • The Little Mermaid

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote