in

Само вистинските фанови на Game of Thrones ќе одговорат на овие прашања од првата сезона! (КВИЗ)

Доколку одговориш 5/6 прашања, ти си вистински фан на Game of Thrones!

 • Прашање од

  Ned Stark станува Hand of the King по чија смрт?

  • Edmure Tully
  • Robin Arryn
  • Jon Arryn
  • Renly Baratheon
 • Прашање од

  Кој паѓа од кулата во Winterfell?

  • Rickon Stark
  • Bran Stark
  • Benjen Stark
  • Gendry
 • Прашање од

  Viserys Targaryen му ја дава Daenerys на Khal Drogo во замена за што?

  • Злато
  • Армија
  • Жена
  • Три Змејови
 • Прашање од

  Од кoe место е инструкторот на Arya, Syrio Forel?

  • Qohor
  • Myr
  • Braavos
  • Volantis
 • Прашање од

  Како умира Robert Baratheon?

  • Нападнат е од дива свиња
  • Паѓа во бездна
  • Отруен е од Renly Baratheon
  • Убиен е од Lancel Lannister
 • Прашање од

  Како е името на мечот кој Jeor Mormont му го подарува на Jon Snow?

  • Yes
  • No
  • Oathkeeper
  • Longclaw

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote