in

УбавоУбаво СлаткоСлатко СмешноСмешно Што?Што?

Неколку прашања за храната на кои само најголемите љубители можат да одговорат точно! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Од кој контитент потекнува кивито?

  • Европа
  • Азија
  • Африка
  • Австралија
 • Прашање од

  Во која година е отворен првиот McDonalds?

  • 1995
  • 1903
  • 1927
  • 1955
 • Прашање од

  Која е единствената храна што никогаш не се расипува?

  • Француско сирење
  • Мед
  • Лимон
  • Интегрален леб
 • Прашање од

  Која храна ја конзумира фикционалниот лик Попај?

  • Марула
  • Хамбургер
  • Пица
  • Спанаќ
 • Прашање од

  Од која држава потекнува буритото?

  • Колумбија
  • Мексико
  • Чиле
  • Аргентина
 • Прашање од

  Affogato е италијански десерт кој содржи кафе и што друго?

  • Мед
  • Чоколадо
  • Ванила
  • Сладолед

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

3 поени
Upvote Downvote