in

КВИЗ за фановите на LORD OF THE RINGS!

Доколку сте фан на фантазијата – Господар на прстените, обидете се да го решите овој тест и тестирајте го занењето.

 • Прашање од

  Кое е второто име на Џуџињата?

  • Народот на Лутиен
  • Старите
  • Длабоките
  • Народот на Дурин
 • Прашање од

  После Саурон, кој го имал прстенот?

  • Елронд
  • Исилдур
  • Голум
  • Прстенот бил загубен во река
 • Прашање од

  Од кое место е Леголас?

  • Шумата Фангорн
  • Ривердел
  • Лотлориан
  • Мрквуд
 • Прашање од

  Како се вика местото каде Арагорн ги запознава хобитите?

  • The Prancing Pony
  • The Green Dragon
  • The Ivy Bush
  • The Golden Peach
 • Прашање од

  Како било името на Голум пред да стане Голум?

  • Смигл
  • Фалко
  • Марко
  • Дигл
 • Прашање од

  Како се вика коњот на Гандалф?

  • Брего
  • Шадоуфакс
  • Хасуфел
  • Дарксоул

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote