in

СлаткоСлатко СмешноСмешно УбавоУбаво ТаженТажен

Дали знаете кој е најголем цицач на светот? Обидете се да го решите овој КВИЗ за животните!

 • Прашање од

  Кој од следните животни е најспоро?

  • Слон
  • Полжав
  • Желка
  • Мрзливец
 • Прашање од

  Кое животно има новороденчиња што тежат помалку од едно јаболко?

  • Поларна мечка
  • Слон
  • Тигар
  • Панда
 • Прашање од

  Зајците се раѓаат слепи. Точно или неточно?

  • Неточно
  • Точно
 • Прашање од

  Колку нозе имаат пајаците?

  • 4
  • 6
  • 8
  • 10
 • Прашање од

  Најголемиот цицач на светот е:

  • Слонот
  • Синиот кит
  • Жирафата
  • Поларна мечка
 • Прашање од

  Која е најбрзата птица на светот?

  • Ној
  • Пингвин
  • Орел
  • Сокол

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

3 поени
Upvote Downvote