in

УбавоУбаво

Дали можете точно да одговорите на овој ЛОГО КВИЗ?

 • Прашање од

  Која е компанијата на сликата?

  • Intel
  • AMD
  • Invidia
  • Qualcomm
 • Прашање од

  Која е компанијата на сликата?

  • Michelin
  • Continental
  • Goodyear
  • Pirelli
 • Прашање од

  Која е компанијата на сликата?

  • HP
  • Hoover
  • Heinz
  • Oreck
 • Прашање од

  Која е компанијата на сликата?

  • Swatch
  • Festina
  • Smart
  • Audi
 • Прашање од

  Која е компанијата на сликата?

  • Lacoste
  • Coach
  • Hermes
  • Polo Ralph Lauren
 • Прашање од

  Која е компанијата на сликата?

  • Campbell’s
  • Calvin Klein
  • Canon
  • Coca Cola

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote