in

СлаткоСлатко

Дали сте алфа или бета личност?! [ТЕСТ]

Дали се прашувате каква личност сте? Алфа или бета? Ајде заедно да дознаеме.

 • Прашање од

  1. Избери го твојот пол!

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  2. Колку години имаш?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
 • Прашање од

  3. Дали можеш слободно да го кажев своето мислење кога си во друштво?

  • Да, сите мои мисли ги кажувам без размислување
  • Не ги иснесувам моите мисли само да не дојде до расправија
  • Секогаш сум страната која слуша
 • Прашање од

  4. Дали некогаш сте биле љубоморни на успехот на вашиот пријател/ка?

  • Мислам дека се случило…
  • Не може да се каже баш љубомора, повеќе кажано благо изненадување
  • Никогаш не се случило да љубоморам
  • Не ни помислувам на такво нешто
 • Прашање од

  5. Кога одлучувате за нешто, дали вашите чувства играат улога?

  • Воопшто
  • 2
  • 3
  • 4
  • Многу
 • Прашање од

  6. Дали секогаш се водите според план и програма?

  • Не можам да замислам живот без план и програма
  • Само во одредени ситуации
  • Животот го живеам на пример
  • За што да правам план и програма?!
 • Прашање од

  7. Изберете го вашиот хороскоп

  • Овен
  • Бик
  • Близнаци
  • Рак
  • Лав
  • Девица
  • Вага
  • Шкорпија
  • Стрелец
  • Јарец
  • Водолија
  • Риби
 • Прашање од

  8. Како го покажувате чувството и незадоволстово кога ќе се налутите или вознемирите на луѓето што ги сакате?

  • Преферирам разговор во четири очи
  • Се трудам да го покажам со моето однесување
  • Ставам дистанца помеѓу нас
  • Нервозно, со викање и расправање
 • Прашање од

  9. За крај, кое од долунаведените животни највеќе го сакате?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote